Opinie o biurach rachunkowych

Opinie

Wraz z czasem rozwój techniki coraz bardziej wypiera niektóre, do niedawna jeszcze innowacyjne procesy lub metody. Podobna sytuacja spotkała montaż elementów THT. Z....

usługi, firma, lutowanie, montaż, elektronika, przemysł

Lutowanie SMD

2017-08-17 | Joanna

Wraz z czasem rozwój techniki coraz bardziej wypiera niektóre, do niedawna jeszcze innowacyjne procesy lub metody. Podobna sytuacja spotkała montaż elementów THT. Z czasem uznano, że o wiele wygodniejszym i praktyczniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z usługi lutowania elementów SMD, które coraz bardziej zyskują na popularności. Podobny los czeka również dość przestarzałą metodę, czyli lutowanie SMD na fali. 
Obecnie coraz częściej specjaliści polecają rozpływowe lutowanie elementów SMD. W tym celu używane są piece, które działają na zasadzie podczerwieni lub gorącego powietrza. Najpierw urządzenia należy pozbawić cyny, a poszczególne elementy SMD, przed lutowaniem powinny zostać przytwierdzone do płytki PCB za pomocą specjalnego kleju lub pasty. Większość z nas zastanawia się, na czym polega ta nowa metoda i dlaczego coraz częściej słyszy się, że jest o wiele lepsza niż tradycyjne lutowanie SMD na fali. Proces lutowania rozpływowego polega na nagrzaniu powierzchni metalowych przeznaczonych do lutowania. Jest to niezwykle istotne w przypadku tego rodzaju lutowania, gdyż stop nie reaguje z nienagrzaną, zimną powierzchnią. Odpowiednie reakcja między stopem, a powierzchnią lutowania jest niezbędna po przeprowadzenia procesu połączenia lutowego. Następnie dochodzi do dostarczenia niezbędnej energii cieplnej, która jest potrzebna do prawidłowego działania topnika. 
Wraz ze wzrostem temperatury, następuje wzrost aktywności kwasów naturalnych, które są zawarte w kalafonii, oraz aktywatorów dodawanych do topnika. Topnik natomiast jest zawarty w paście lutowniczej. Stop zareaguje tylko i wyłącznie z czystą, aktywną powierzchnią.
Najlepsze i najbezpieczniejsze jest zlecenie lutowania specjalistom z firmy eprom-lublin.pl

Powiązane tagi: